Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl znów Mistrzami Warszawy

Grzegorz Fijałkowski podczas biegu klasykiem (zajął 2. miejsce)

W ostatni weekend września 2019 roku sportowcy z teamu nabiegowkach.pl rywalizowali w Polsce i Czechach. Największe sukcesy świętowali w sobotę 28 września w Warszawie, gdzie trzykrotnie wygrywali Mistrzostwa Warszawy w Sprintach na nartorolkach. Ale sukcesów i dobrych wieści jest więcej.

Rolkowisko

Największa grupa naszych zawodników wzięła udział w nartorolkowych biegach w Warszawie Wesołej w ramach Rolkowiska. W sobotę 28 września sukcesy święcili przede wszystkim Kasia Witek i Robert Taperek - którzy zwyciężyli w biegu techniką klasyczną wśród zawodników bez licencji związku sportowego. Brawa także dla Janka Łacka, który wygrał wyścig na kołach pompowanych.

Miejsc na podium, które zajęli nasi sportowcy, było więcej. Doskonale spisał się Grzesiek Fijałkowski, który dwukrotnie stawał na drugim stopniu "pudła" - w biegach techniką klasyczną i dowolną. Drugie miejsce zajęła też Asia Kujawska w konkurencji dowolną techniką. Trzecią lokatę wśród pań rywalizujących klasykiem zajęła Basia Byrtus. Brawa i gratulacje.

Poniżej wszystkie wyniki naszych reprezentantów w Rolkowisku.

Wielki Jakuszycki Szlem 2019

Jakuszycki Szlem to specjalna klasyfikacja Biegu Piastów dla wszechstronnych sportowców. Żeby zostać w niej ujętym, należało ukończyć zimowy Bieg Piastów na dystansie 50 km techniką klasyczną, w sierpniu przebiec 50 km w ramach Letniego Biegu Piastów, a w ostatni weekend wystartować w Rowerowym Biegu Piastów na trasie GIGA liczącej 61 km. Władek Olszowski w generalce szlema zajął w tym sezonie bardzo wysokie 3. miejsce open na blisko 100 zawodników. Władek ustąpił jedynie dwóm młodszym rywalom i zakończył rywalizację z łącznym czasem 10:29:10 tracąc tylko pół minuty do drugiego miejsca i jednocześnie wyprzedzając czwartego zawodnika o prawie pół godziny. Chylimy czoła.

Nartorolkowe Mistrzostwa Czech

W niedzielę 29 września niedaleko czeskiego Liberca odbywały się Mistrzostwa Czech w biegach na nartorolkach techniką klasyczną. Zawody przyciągnęły czeskich sportowców trenujących w klubach, jak też amatorów. Rywalizowano w biegu pod górę na dystansie 12 km z przewyższeniem 610 m. Meta znajdowała się na szczycie wygasłego wulkanu Ještěd górującego nad Libercem.

Naszą drużynę reprezentowało dwóch sportowców. Najwyżej wśród polskich amatorów uplasował się Romek Majka, który z czasem 54:08 zajął 56. miejsce wśród mężczyzn. Dwie pozycje dalej, na 58. miejscu został sklasyfikowany Kamil Krzywicki, który bieg ukończył z czasem 55:31. Brawo!