Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl Mistrzami Warszawy na nartorolkach

Jakub Kurowski (team nabiegowkach.pl) na starcie

Katarzyna Witek i Jan Łacek zostali Mistrzami Warszawy w sprintach na nartorolkach. Zawody odbyły się 1 września 2018 roku w Warszawie-Wesołej. Zawodnicy drużyny portalu nabiegowkach.pl wielokrotnie stawali na podium różnych konkurencji.

Tegoroczne Rolkowisko przyciągnęło w 2018 roku rekordową liczbę biegających na nartorolkach. Więcej o zawodach przeczytasz w relacji z Rolkowiska 2018. Wśród 114 uczestników zawodów ponad 10% stanowili reprezentanci teamu nabiegowkach.pl. Nasi sportowcy jak zwykle odnieśli wiele sukcesów.

W imprezie wzięło udział wielu zawodników wyczynowych, dlatego organizatorzy stworzyli dwie klasyfikacje: dla zawodników z licencją PZN i bez. Nasi sportowcy okazali się najszybsi w dwóch konkurencjach wygrywając także z juniorami i seniorami uprawiającymi sport w klubach.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na Kasię Witek. Zawodniczka pełniła kierowniczą rolę w komitecie organizacyjnym imprezy, wystartowała też w dwóch konkurencjach: techniką klasyczną i na nartorolkach terenowych. W pierwszej nie dała szans rywalkom, także uprawiającym sport wyczynowo, za co została nagrodzona tytułem Mistrzyni Warszawy. Na nartorolkach terenowych Kasia zajęła 2. miejsce. Szacunek.

Ze startu z pewnością zadowolony jest także Janek Łacek, który wystartował w dwóch konkurencjach i obie wygrał: techniką dowolną i na nartorolkach terenowych. W tej drugiej konkurencji Janek był najszybszym zawodnikiem dnia, nie dał szans nawet młodym wyczynowcom, tym samym zasłużył na tytuł Mistrza Warszawy. Brawo!

Jan Łacek

Świetnie spisał się Rafał Koryciński, który w kategorii Zawodnik techniką klasyczną wywalczył trzecie miejsce. Rafał zajął też 4. miejsce wśród Zawodników techniką klasyczną. Nasz reprezentant popełnił błąd przy zgłoszeniu. Jego status upoważniał go do startu w kategorii Amator, a z osiągniętym czasem wygrałby tę kategorię. Nasz gdański zawodnik wziął także udział w rywalizacji na rolkach szybkich, gdzie w kategorii profi zajął 8. miejsce. Gratulujemy.

Rafał Koryciński

Na trzyosobowym podium open stawali także: Martyna Wiśniowska w kategorii amator dwukrotnie druga: klasykiem i dowolnie oraz Joanna Kujawska - trzecia wśród amatorek dowolną techniką, Józef Michałek trzeci amator klasykiem. Warto też wspomnieć o zwycięstwie Michała Musielaka pomiędzy amatorami startującymi na rolkach szybkich. Michał wystartował dodatkowo na hulajnogach zajmując 6. miejsce. Gratulacje dla wszystkich.

Józef Michałek

O pechu może natomiast mówić Marek Chłopek, który bronił ubiegłorocznego tytułu Mistrza Warszawy. Złamany kij w drugim przejeździe pozbawił go szans na dobry wynik. Marek ostatecznie w biegu techniką klasyczną uplasował się wśród amatorów na 7. pozycji.

Poniżej wyniki reprezentantów teamu nabiegowkach.pl w III Rolkowisku.