Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wspaniały początek 2018 roku dla teamu nabiegowkach.pl

W Święto Trzech Króli dwunastu zawodników teamu nabiegowkach.pl wystartowało w pierwszych zawodach cyklu Enervit Classic na dystansie 5 km. Zawody zdecydowanie wygrali Kasia Witek i Piotrek Michałek. Mieliśmy też miejsca na podium w kategoriach wiekowych. Dla niektórych zawodników był to debiut w barwach portalowej drużyny.

Zawody Enervit Classic 5 km, które odbyły się w Jakuszycach w pierwszą sobotę stycznia 2018 roku zainaugurowały cykl. Zawodnicy ścigali się na pętli o długości około 2,5 km. W biegu udział wzięło łącznie blisko 240 narciarzy, w tym dwunastka reprezentantów teamu nabiegowkach.pl.

Wspaniałą dyspozycją wykazał się Piotrek Michałek, który pewnie wygrał cały wyścig z przewagą 15 sekund nad drugim zawodnikiem. Wygrałby może nawet pół minuty, lecz na końcówce zmylił trasę, zamiast do mety skierował się dalej. Grzesiek Legierski, który do mety biegł jako drugi, na końcówce miał podobny problem, co drużynowy kolega. Jego błąd niestety kosztował utratę pozycji, ostatecznie do mety dotarł na trzecim miejscu.

Świetnie zaprezentowała się Kasia Witek, która wygrała rywalizację pań z przewagą około 40 sekund nad kolejną rywalką na mecie. Kasia zajęła też 20. miejsce open, co przy bardzo mocnej męskiej obsadzie, jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem.

Zawody były debiutem w barwach teamu nabiegowkach.pl dla Romana Majki i Tomka Karonia. Tomek co prawda ma za sobą już starty na nartorolkach, ale w zimie wystartował z nami po raz pierwszy.

Miejsca wszystkich startujących wymieniamy poniżej.